Ще одна фоторозповідь або Там, де закінчується земля

выставка_ПортугалияОлеся Манько

Фотографии Сергея Гуцана

3 квітня я відвідала клуб «QUO VADIS», де слухала розповідь Сергія Гуцана – члена спілки фотохудожників, краєзнавця та мандрівника – про його подорож до Португалії.

Першим, що ми почули та побачили на екрані, були люди, що грають на музичних інструментах, та дивовижна музика, яка називається «фаду». Ця музика внесена до списку Нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО та є національною окрасою Португалії.

Існує два головних міста у яких грають цю музику: Лісабон та Коімбра. У першому місті мають право грати тільки чоловіки, у Коімбрі і чоловіки і жінки.

Португалія одна з перших почала відкривати та завойовувати інші країни, зокрема Бразилію, але незважаючи на те жителі цієї латиноамериканської країни вдячні португальцям за привнесення в їх життя культури та традицій.

выставка_Португалия-5Мене дуже здивувала архітектура цієї країни, прикрашена кольоровими кахлями «азулежу», а також орнаментом у стилі Мануєліну, який присутній у оздобленні багатьох будівель. Також усюди присутня морська тематика.

Цікавою була також розповідь Сергія Гуцана про місцеве кладовище, на якому знаходиться меморіал присвячений жертвам Першої світової війни. Хоча армія Португалії не була задіяна у ній, певна кількість громадян брала участь у бойових діях у якості волонтерів, и вони поважають пам’ять про цю війну та тих хто у ній загинув.

выставка_Португалия-4Здивувало ставлення місцевого населення до живої природи, наприклад, до коркових дерев, на яких роблять позначки, про час коли був знятий верхній шар деревини.

Цікаво те, що раніше з іноземних кораблів не вимагали податки, якщо власники цих кораблів завозили до Португалії рослини, які не росли на цій території.

Серед жителів Португалії багата віруючих. Люди, які приймають участь у хресній  ході, не розмовляють між собою і ні на що не звертають увагу, окрім своєї мети, яка виражена у молитві.

выставка_Португалия-6Населення цієї країни дуже щире, привітне та сентиментальне, що здалося для нас дуже близьким. Навіть корида, що проводиться у них, на відміну від Іспанії, не закінчується смертю бика.

У Португалії розташований мис Рока — це крайня західна точка світу.

Існує три духовні центри світу: Йорданія, Рим та Фатіма. Фатіма – місце для молитви усіх віруючих, там люди проходять певну відстань на колінах, благаючи у молитві про прощення та здійснення всіх своїх мрій.

Ми дуже вдячні Сергію Гуцану за чудову розповідь.

Реклама
Метки:

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: