Подорож до Києва. Постійний автор нашого сайту розповідає про семінари Національної Асамблеї Інвалідів України

Рай на землі — на спині у коня (авторська колонка Олесі Манько)

З 1 по 2 грудня у місті Києві відбувалися семінари НАІУ (Національної Асамблеї Інвалідів Українисеминары-3). Я приймала у них участь у складі групи, яка прибула до Києва із міста Суми.

Напередодні, у день нашого від’їзду, йшов мокрий сніг, але навіть погода не зіпсувала мій настрій. Я була дуже схвильована в очікуванні приїзду до Києва.

Ми їхали потягом, тому дорога була нелегкою, проте вже о 9 ранку ми приїхали до Києва. Нас привезли до чарівного готелю, який стояв в оточенні ялинок, та поселили до великого та зручного номеру.

Після смачного обіду ми пішли на відкриття Генеральної Асамблеї НАІУ. Зі вступним словом виступив Уповноважений при Президенті України з прав семинары-1людей з інвалідністю та Голова Національної Асамблеї НАІУ Валерій Сушкевич зі звітом про формування та реалізацію державної політики щодо соціального захисту людей з інвалідністю за 2014 рік.

Також перед нами виступали співдоповідачі: виконавчий директор НАІУ Скрипка Наталія, Генеральний секретар НАІУ Вікторія Назаренко, начальник відділу секретаріату Лариса Байда, начальник відділу секретаріату Ольга Журбенко.

На цьому семінарі було розказано про ті заходи та напрацювання, які було зроблено за минулий рік. Головною темою цього семінару була рання семинары-4діагностика та соціалізація людей з інвалідністю, а саме головне, що мене здивувало, що на цьому семінарі ми шляхом відкритого голосування ухвалили рішення замінити термін інвалід на термін людина з інвалідністю, щоб люди, які мають інвалідність, не вважали та не дозволяли суспільству вважати їх неповноцінними.

Також Валерій Сушкевич розповів про небезпечну ситуацію щодо щеплень від такого тяжкого захворювання, як поліомієліт. Він повідомив про те, що у семинары-2нашій країні зараз дуже велика проблема з правильною вакцинацією від поліомієліту. Вакцини від поліомієліту поділяються на живу та мертву. Згідно з правилами спочатку треба колоти двічі мертву вакцину з різницею не менше, ніж один місяць, а вже потім колоти живу вакцину. Нажаль, наші лікарі не дотримуються цих правил через що страждають діти.

Також в цей день обговорювалося питання жіночого здоров’я та репродуктивності. Також ми почули звіт контрольно-ревізійної комісії за звітний період, тобто говорили про кошторис, який було витрачено для покращення жіночого здоров’я та закупівлі обладнання для жінок на візках, зокрема спеціальних гінекологічних крісел.

На наступний день нас чекало представлення кращих практик діяльності всеукраїнських та регіональних громадських організацій, зокрема пов’язаних семинары-5з проблемами працевлаштування, проживання та реабілітації людей з інвалідністю.

Потім відбулася панельна дискусія, на якій нам пояснювали, що для нормального життя суспільства необхідно, щоб дітей з молодших класів привчали до того, що люди бувають різні, що не треба боятися однокласника, який чимось не схожий на тебе, наприклад повільно розмовляє, ходить або взагалі пересувається на візку, і тим більше не треба відсторонюватися від нього і зневажати його.

Під час цієї дискусії я підійшла до Лариси Байди і розповіла їй про те, що маю проблеми з працевлаштуванням. Вона дуже уважно мене вислухала і дала декілька цінних порад.

Після цієї лекції ми поїхали на екскурсію по Києву. Під час екскурсії, яка тривала лише три години ми побачили кіностудію імені Довженка та Бермудський трикутник (РАГС).

Потім ми зупинилися на Майдані Незалежності біля пам’ятника засновникам Києва, і зробили декілька фото напам’ять. Завершилася наша екскурсія у чудовому Михайлівському соборі.

Хочу висловити щиру вдячність Національній Асамблеї та особисто Валерію Сушкевичу та Голові Об’єднання молоді з інвалідністю «Наша Родина» — Людмилі Фрунзе.

З повагою та надією на скору зустріч нашої команди у Києві.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: