Подорож до Батурина

Рай на землі — на спині у коня (авторська колонка Олесі Манько)

7 Серпня ми з батьками відвідали дуже гарне місто Батурин Чернігівської області, яке в XV11-му столітті було столицею тогочасної України і третім містом за чисельністю населення після Києва та Львова.

1280px-Батурин_2Коли ми в’їхали до міста, то першим, що ми побачили був чудовий високий палац князя Кирила Розумовського – засновника міста. Потім ми піднялися до палацу, де для нас провели цікаву екскурсію. У цьому палаці розташовані три зали; у першій знаходилися портрети Кирила, його дружини та дітей. Також у залі у скринях під склом зберігаються старовинні шаблі, булави та рукописні книги тих часів.

Друга кімната має назву «Зал Козацької Слави». У ній на стінах знаходяться портрети усіх українських гетьманів, зокрема Кирила Розумовського, Пилипа Орлика, Богдана Хмельницького, Петра Калнишевського та інших. Також там були чудові ікони, розписані золотом.

Третя зала називається тронною. Це дуже гарна кімната з високою стелею та чудовим люстрами. Посеред цієї кімнати стоїть величезний стіл зі старовинними гарними стільцями. Стіл приблизно на дванадцять персон.

IMG_5036_900Після екскурсії ми поїхали до цитаделі фортеці, яка обороняла це місто. Біля фортеці ми побачили меморіальний хрест присвячений Батуринській трагедії, яка сталася у 1708-му році і в результаті якої місто Батурин було знищено за наказом графа Меншикова. Мене особисто здивувало те, що на вулиці невідомо звідки лунала чудова українська музика. Кобзарі, Квітка Цісик та Тарас Петріненко, співали пісню, яка вважається неофіційним гімном нашої держави.

Після того, як ми виїхали з міста ми поїхали на річку Сула, Я побачила стадо гусей, корів, що купалися в річці. Ми з батьками теж не позбавили себе цього задоволення. Вода була дуже теплою і приємною.

Реклама
Метки:

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: