Буринський район, с.Леонтіївка, садиба Муравйових-Апостолів.

Продолжаем публикацию серии материалов, посвященных старинным усадбам Сумщины… Материал предоставлен Сергеем Тихенко, членом Исторического клуба им. А.Булатовича, организатором форума «Старинные усадьбы».

Леонтиевка-2Буринський район, с.Леонтіївка, садиба Муравйових-Апостолів.
Колись тут у водній гладі ставка Кругле віддзеркалювалася простора двоповерхова садиба з колонами та чотириярусною баштою, увінчаною шпилем (фото)

Леонтиевка-3Відомий російський дипломат Володимир Муравйов-Апостол — Короб’їн (фото) в Німеччині зустрів Надію Федорівну Терещенко.

Леонтиевка-1Брат Надії Терещенко, один з родини відомих цукрозаводчиків та меценатів Терещенків — Федір Терещенко, захоплюється проектуванням та будівництвом літаків — від випробування в Парижі аероплану студента Київського політехнічного інституту Федора Терещенко, 1909 р. (фото) до будівництва в Житомирській області майстерень по виготовленню літаків.
Навколо садиби було насаджено чудовий дендропарк з рідкісними для нашої місцевості породами дерев — модриною, кедром, туєю,створено каскад ставків. У південно — східній частині парку було створене перше в Україні поле для гри в гольф.
У 1918 році садиба була пограбована і спалена місцевими жителями, а землю передано до власності Першотравневого радгоспу. Нині на місці палацу ростуть кущі бузини. Збереглись тільки залишки цегляного підвалу, у якому зберігались колись вишукані вина і залишки парку.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: